Tanie samochody firmowe – czy to możliwe?

Tanie samochody firmowe

Posiadanie floty samochodowej w dzisiejszych czasach dla wielu firm to tak naprawdę podstawa funkcjonowania. Dzięki niej mogą zapewnić np. handlowcom szybki i bezproblemowy kontakt z klientami, hurtowniami, sklepami. Jak sprawić, aby utrzymanie floty samochodowej nie było przesadnie drogie?

Flota samochodowa to niezbędne wyposażenie każdej – mniejszej czy większej firmy. Jej posiadanie jest już tylko i wyłącznie cechą charakterystyczną większych przedsiębiorstw lub korporacji. Kilka czy kilkanaście samochodów różnego rodzaju mogą posiadać również firmy z sektora MŚP. Jednocześnie dysponowanie tak dużą liczbą pojazdów sprawia, że musimy liczyć się z kosztami jej funkcjonowania, które często niestety nie należą do najmniejszych i mogą pochłonąć istotną część firmowego budżetu. Dużo informacji na stronie https://zarebapaliwa.pl/ Jak w kilku krokach sprawić, aby samochody firmowe były tanie?

1. Dogodne formy zakupu

Przede wszystkim należy zastanowić się nad najlepszym sposobem zakupu samochodów. Tu z pomocą przychodzi chociażby leasing, którego trzeba sprawdzić warunki. Jeżeli jest to możliwe warto również postarać się o zmianę warunków umowy na lepsze.

2. Korzystanie z autoryzowanych serwisów

Wiadomym jest, że samochody potrafią często się psuć. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wybór autoryzowanego, doświadczonego serwisu, a jeżeli posiadamy samochody różnych marek – wybór serwisu z polecenia. Podpisując umowę na kompleksową usługę można uzyskać dobrą cenę oraz zadbać o to, że raz naprawione auto za jakiś czas znów nie trafi do warsztatu.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/flota-samochodowa-jak-obnizyc-jej-koszty/

3. Współpraca z hurtownią paliwa

Sprzedaż hurtowa paliw to bardzo dobry sposób na to, aby w krótkim czasie dostarczyć odpowiednią ilość paliwa do firmy, a tym samym kupić je po atrakcyjnej cenie i zmagazynować np. w specjalnie do tego przygotowanej instalacji. Hurtownia paliwa dostarczy je w wybranej ilości, będzie więc możliwe bezproblemowe tankowanie na bazie, bez konieczności wybierania się na stacje paliw, gdzie jak wiadomo paliwo często bywa różnej jakości. Tankując na bazie oszczędzamy również czas, który jak wiadomo w życiu przedsiębiorcy ma swoją cenę.

4. Określenie ilości niezbędnych aut

Flota samochodowa powinna być w 100% dopasowana do wielkości firmy, rodzaju jej usług oraz przede wszystkim zapotrzebowania. Zbyt duża flota samochodowa będzie generować zbyt wysokie koszty utrzymania, dodatkowo nieużywany samochód nie jest bezpiecznym i komfortowym środkiem transportu.