Trawy – co trzeba wiedzieć o ich gatunkach?

wybor trawy

Zajmując się ogrodnictwem, z pewnością doszliśmy do momentu zasiewania trawy. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów trawy. Każda z nich nieco się różni, co może na początku sprawiać problemy. W związku z tym co trzeba wiedzieć o gatunkach trawy? Gdzie można znaleźć ich duży wybór?

Gdzie można kupić różne rodzaje traw?

W obecnych czasach nie jest łatwo znaleźć odpowiednią trawę do swojego ogródka. Najłatwiej poszukiwania zacząć od internetu. Przykładową frazą, jaką możemy wykorzystać jest trawy z Iławy. Dzięki podaniu lokalizacji, otrzymamy wyniki ze swojej okolicy, co jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki temu, pokażą nam się oferty okolicznych sklepów stacjonarnych, do których będziemy mogli się udać, aby znaleźć interesujący nas produkt.

Jeśli interesuje nas głównie trawa polska, warto szukać jej po sklepach ogrodniczych lub budowlanych, które mają dział ogrodowy. W takich miejscach, nie dość, że wybór będzie duży, to jeszcze otrzymamy fachową pomoc doradcy. W wielu przypadkach jest ona nieoceniona, ponieważ każda trawa różni się między sobą. W związku z tym, wybór jest po prostu ciężki. Zależy też on od tego, co dokładnie chcemy uzyskać w naszym ogrodzie.

Co trzeba wiedzieć o gatunkach traw?

Poszukując interesującej nas trawy, z pewnością doszliśmy do momentu, w którym ciężko jest wybrać. W końcu na rynku znajdziemy wiele gatunków traw, różniących się między sobą. Trzeba pamiętać, że każdy z gatunków traw różni się nie tylko wyglądem, ale także właściwościami. Nie każdy trawnik dobrze przyjmie się na każdej glebie, co może powodować problemy przy jego uprawie. Gatunków traw jest naprawdę mnóstwo, w związku z czym wybór może być kłopotliwy.

Kolejną kwestią jest to, jak dana trawa znosi warunki, w których przyjdzie jej rosnąć. Niektóre z gatunków są wyczulone na każdą najmniejszą zmianę, co prowadzi do tego, że ciężko ją utrzymać. Niektóre rodzaje trawy są bezobsługowe i wymagają jedynie podlewania, co jest wygodne w jej utrzymaniu. Jeśli komuś zależy na ładnej trawie i lubi zajmować się ogrodem, może zdecydować się na wymagający trawnik.