Wentylatory – jak wybrać najlepsze?

wentylator

Lato to słońce i upał, który daje się we znaki. Dlatego też szukamy sposobów na złagodzenie upałów. Jednym ze sposobów na złagodzenie gorąca są wentylatory. Strumień chłodnego powietrza może znacząco nas ożywić. Jak wybrać najlepszy wentylator?

Rodzaje wentylatorów

Wśród wentylatorów możemy wyróżnić wentylatory klasyczne, które wyposażone są w okrągłą tarczę, za którą kręci się duże śmigło. Wentylatory we Wrocławiu lub w sklepach w innych miastach, mogą przyjmować wygląd kolumny. To ciekawa odmiana wentylatorów klasycznych. Ma on pół metra wysokości i nie posiada dużego śmigła. Na sklepowych półkach znaleźć możemy także małe wentylatory biurkowe, które świetnie sprawdzą się w biurach. Osoby, które cenią sobie ładne wzornictwo, mogą wybrać wentylatory bezłopatkowe. Nie mają one śmigła, wyposażone są w specjalną obręcz, z której z dużą szybkością wylatuje powietrze. Jest on zdecydowanie bardziej cichy od jego śmigłowych odpowiedników.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora?

Hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu, a także każda hurtownia w całej Polsce oferuje wiele wentylatorów. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Bardzo istotna jest moc, która przekłada się na jego efektywność. Najlepiej wybierać urządzenia o mocy zbliżonej do 70W. Regulacja prędkości pracy, to kolejny ważny aspekt. Czasem chcemy, by chłodził nas delikatny wietrzyk, a czasem potrzebujemy wykorzystać maksymalną moc wentylatora. Ważnym parametrem jest także średnica skrzydła. Im większe śmigło, tym praca urządzenia jest zdecydowanie wydajniejsza. Nikt nie lubi hałasu, dlatego też podczas wyboru wentylatora lepiej wybrać ten, który działa cicho. Bardzo przydatną funckją jest regulacja kąta nachylenia głowicy. Dzięki niej nasz wiatrak domowy może zmieniać kierunek podmuchu powietrza.

Zakup wentylatora jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy nie ma klimatyzacji. Nie warto brać pierwszego lepszego urządzenia. Dobrym rozwiązaniem jest porównanie kliku urządzeń i wybraniu tego, który najlepiej nam odpowiada.