Wózki sprzątające – jak wybrać?

Wózek sprzątający stanowi niezastąpioną pomoc dla każdego pracownika firmy sprzątającej. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy produkt z tej kategorii, tak aby był nie tylko wytrzymały, ale również praktyczny w użytkowaniu.

Wózek sprzątający – niezastąpiona pomoc dla ekipy sprzątającej

Wózek do sprzątania to niezastąpiona pomoc dla ekipy sprzątającej. Jest to organizer, który ułatwia przenoszenie narzędzi, sprzętu i materiałów niezbędnych do wykonania dokładnej pracy. Wózki sprzątające nie tylko pomagają w przenoszeniu materiałów, ale także utrzymują je w porządku, dzięki czemu nie można niczego zgubić i tracić czasu na szukanie.

W wózku do sprzątania zawsze powinno znajdować się kilka rzeczy: oczywiście miotły i mopy, wiadro z pokrywką, szufelka, wybielacz, mydło i szmaty oraz odkurzacz – wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy.

Miejsce wykorzystania ma ogromne znaczenie

Przede wszystkim należy zastanowić się nad przeznaczeniem wózka. Jeśli ma być używany tylko w jednym miejscu, można zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić coś, co nie jest tak dobrze przystosowane do przenoszenia – przekonuje pracownik firmy oferującej profesjonalny serwis maszyn czyszczących. Jeśli potrzebujesz wózka, który można łatwo przetransportować z recepcji na zaplecze lub jeśli masz kilka wózków, które trzeba często przenosić, poszukaj wózka z kółkami. Dzięki temu nie trzeba będzie się schylać i nadwyrężać pleców podczas pchania wózka.

Rodzaj wózka sprzątającego

Oprócz przeznaczenia wózka, należy również zastanowić się, ile miejsca do przechowywania chcesz mieć. Niektóre wózki są wyposażone w szuflady, w których można przechowywać wszystko, od środków czystości po ręczniki papierowe i papier toaletowy.

Jeżeli jednak ekipa sprzątająca nie potrzebuje zbyt wielu środków czystości lub produktów, szuflady w wózku mogą nie być potrzebne. W takich przypadkach, lepiej sprawdzą się mniejsze i bardziej mobilne wózki, które łatwiej przetransportować z jednego miejsca w drugie.