Wycieraczki podłogowe – jak wybrać najlepsze?

wycieraczka

Zachowanie czystości w pomieszczeniu jest ułatwione dzięki zastosowaniu wycieraczek. Kładzie się je bezpośrednio na podłodze, w okolicy drzwi wejściowych zewnętrznych lub dowolnych wewnętrznych. Mogą stanowić element ozdobny przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności.

Wycieraczki na dowolny wymiar – idealne do domu

W mieszkaniach ważne jest, by wszystkie elementy wyposażenia idealnie do siebie pasowały. Często dobiera się więc wycieraczki podłogowe korzystając z bardzo szerokiego asortymentu sklepów z akcesoriami do domu. Ciekawe wzornictwo i wysoka jakość wykończenia sprawia, że rozwiązania te służą tak długo, aż się znudzą.

Wycieraczka wymaga częstego czyszczenia. Przykładem jest duża wycieraczka do przedpokoju, z której korzysta się codziennie i której używają też goście. Wiele osób praktykuje wycieraczki materiałowe, które zdają się im bardziej „przytulne” niż inne modele. Te są jednak trudniejsze do sprzątania w warunkach domowych.

Wycieraczki drzwiowe do każdego domu

Miejscem na wycieraczkę jest bezpośrednia przestrzeń w pobliżu drzwi. W blokach spotyka się niewielkie wycieraczki wejściowe stalowe stanowiące chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie. Są wykonane ze stalowego drutu i łatwo się je czyści. Nie są podatne na zniszczenia, ale niestety nie wyglądają zbyt oryginalnie.

Mając na uwadze kwestie estetyczne, można zdecydować się na podobne wycieraczki wpuszczane w posadzkę lub wybrać model np. kokosowy. Dużo zależy od tego, jaki cel chce się osiągnąć i czy wycieraczka ma znajdować się wewnątrz mieszkania, czy na zewnątrz. Warto pomyśleć o zachowaniu podobnego stylu jak pozostałe wyposażenie wnętrza.

Mata wejściowa wewnętrzna – gdy wycieraczka to za mało

Często korzysta się również z mat wewnętrznych zamiast wycieraczek. Są one bardzo praktyczne w dużych pomieszczeniach. Jeśli np. w mieszkaniu znajduje się obszerny korytarz, maty wejściowe antypoślizgowe umożliwiają dbanie o bezpieczeństwo, a zarazem higienę.

Podsumowując, wycieraczka podłogowa jest podstawowym rozwiązaniem do mieszkania. Przeważnie znajduje się ona przed lub za drzwiami wejściowymi. Można wybrać pasujący model.