Łazienka – projekty dla miłośników nowoczesnych rozwiązań

Nowoczesna łazienka

Aranżacja łazienki jest dość wymagająca. Wynika to z konieczności dopasowania się do często jej ograniczonych rozmiarów oraz rozmieszczenia armatury, tak jak pozwalają na to uwarunkowania hydrauliczne w pomieszczeniu. Zadanie staje się podwójnie trudne, kiedy marzy nam się współczesne wnętrze, które odpowiada wszelkim, aktualnie panującym trendom. Na co zwrócić uwagę i od czego rozpocząć przygotowywanie nowoczesnego projektu naszej łazienki? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym tekście.

Nowoczesne projekty często mówią o umieszczeniu wanny w samym centrum pomieszczenia – pomysł jest doskonały, jednakże nie wszędzie można go zastosować. Zawsze jednak możemy sobie pozwolić na duże lustro, które bardzo często stanowi podstawę nowoczesnej aranżacji. W modernistycznych wnętrzach doskonale również prezentuje się prawdziwe drewno. Co może je zastąpić, jeśli zależy nam również na praktyczności? Sprawdź jak przygotować projekt na miarę XXI wieku.

Wanna w samym centrum

Wanna w samym centru – to zdecydowanie rozwiązanie łazienkowe na miarę XXI wieku. jednakże nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie aranżacyjne. To propozycja raczej dla dużych łazienek w przestronnych domach. Ciężko jest również wprowadzić ją rynku wtórnym bądź podczas domowego remontu. Jeśli jednak budujemy nowoczesny dom od podstaw już na samym początku warto rozważyć tę opcję, ponieważ bez względu na to z czym połączymy taką wannę, rozwiązanie można zaliczyć do najbardziej nowoczesnych.

Warto również, aby wanna na środku naszej łazienki miała odpowiedni kształt. Absolutnym hitem ostatnich czasów są okrągłe wanny wyposażone w hydromasaż. Rozwiązanie dostarcza nie tylko praktyczne funkcje, ale również pozwala zrelaksować się w zaciszu domowym, a nasza łazienka zacznie przypominać modne spa w pięciogwiazdkowym hotelu.

Duże lustro – nowoczesna łazienka dla każdego

Duże lustro to zdecydowanie propozycja dla każdego, bez względu na to jaką ilością miejsca dysponujemy i czy nasza łazienka jest nowym pomieszczeniem, czy remontujemy stare. Jeśli tylko miejsce na to pozwoli warto zdecydować się na lustro, które pokrywałoby całą ścianę. Dzięki niemu każde wnętrze nabierze modernistycznego charakteru, a dodatkowo jego przestrzeń optycznie powiększy się.

Jeśli jednak nie mamy szansy na wypełnienie całej ściany jednolitym lustrem, dokładnie należy zastanowić się nad kształtem, który umieścimy tuż nad naszą umywalką. Dzisiejsze trendy wskazują, że znacznie ciekawsze są kanciaste, prostokątne lustra niż owalne. Dodatkowo tego rodzaju lustro doskonale komponuje się z kwadratową umywalką oraz toaletą, które stały się absolutnym must-have łazienek XXI wieku.

Może odrobina drewna w łazience?

Czy drewno w łazience to dobre rozwiązanie? Może wymaga nieco więcej pielęgnacji, ale z pewnością drewno prezentuje się doskonale we współczesnym wnętrzu. Jeśli jednak zależy Ci na połączeniu funkcjonalności ze świeżym wyglądem dobrym rozwiązaniem są kafelki będące imitacją drewna. Dzięki nim łazienka stanie się stylowa, a do tego to nowoczesne rozwiązanie prawdopodobnie nigdy nie straci na aktualności.

Prysznic i wanna – 2w1 – mała nowoczesna łazienka

Prysznic i wanna w jednym to idealna propozycja dla miłośników nowoczesnych rozwiązań na niewielkich przestrzeniach. Współcześni producenci oferują wiele produktów, idealnie dopasowanych do naszych potrzeb. Dzisiejsze wanny wygodny sposób mogą stać się prysznicem i na odwrót. Warto postawić na produkt z hydromasażem – to ciekawy gadżet w nowoczesnej łazience.