Łazienka – inspiracje dla wymagających

Dekoracje do łazienki

Aranżacja łazienki to dość spore wyzwanie, szczególnie jeśli zależy nam na niebanalnym wyglądzie, który idealnie wpisuje się we współczesne trendy, funkcjonalności oraz niepowtarzalności. Wielu z nas pragnie wyjść poza aranżacyjny schemat i poszukuje inspiracji, aby można było odmienić oblicze domowej łazienki. Jesteś jedną z tych osób? Poszukujesz niecodziennego pomysłu na swoją przestrzeń? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu, ponieważ przygotowaliśmy kilka propozycji i pomysłów, które być może przypadną do gustu również i Tobie.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który ze stylów oraz aranżacji jest najlepszym wyborem w XXI wieku, dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy cztery inspirujące pomysły, które być może wykorzystacie w swoich wnętrzach. Jednym z nich jest łazienka w stylu nowoczesnym, której nie brak mocnych akcentów na miarę XXI wieku. Innym będzie łazienka w stylu śródziemnomorskim, przywołująca wakacyjne wspomnienia. W naszym tekście znajduje się również propozycja dla miłośników elegancji w stylu glamour oraz zajrzymy do łazienek gwiazd.

Nowoczesna łazienka

Zacznijmy od najbardziej aktualnej propozycji, czyli łazienki w stylu nowoczesnym. Głównym trendem mówiącym o nowoczesności jest wszechobecny minimalizm. Łazienka w nowoczesnym stylu jest więc prostą aranżacją, w której wszystko ma swoje jasno określone miejsce, a ilość mebli oraz dekoracji została ograniczona do minimum. Elementy wyposażenia łazienki w nowoczesnym stylu są proste i z łatwością łączą się z całością.

Łazienka w nowoczesnym stylu powinna być również przyodziana w odpowiednie barwy. Tutaj zdecydowanie króluje biel i jasne kolory. Nowoczesny styl kojarzony jest również ze srebrnymi wstawkami oraz wysokim połyskiem. Tutaj zdecydowanie warto postawić jest na połyskujące kafelki o gładkiej strukturze bądź w geometryczne wzory.

Łazienka w stylu śródziemnomorskim

Łazienka w stylu śródziemnomorskim to niezwykle wyszukane rozwiązanie, które nieczęsto spotykane jest w naszych domach. To propozycja, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom nietuzinkowych stylizacji, bogatych w niebanalne przedmioty oraz klimat. Styl śródziemnomorski jest jasny, promienny i często przywodzi nam wspomnienia minionego lata na południu Włoch, greckiej wyspie, czy hiszpańskim wybrzeżu.

Zacznijmy od barw, w jakich łazienka w stylu śródziemnomorskim powinna być utrzymana. Tutaj przede wszystkim królują połączenia bieli, niebieskiego, błękitu oraz żółtych elementów w kolorze słońca. W łazience śródziemnomorskiej mile widziane są również meble wykonane z jasnego drewna oraz organiczne dodatki. Tego rodzaju łazienka odporna jest na przemijanie mody. Styl jest zawsze lekki, świeży i zawsze na czasie.

Łazienka w stylu glamour

Styl glamour okazuje się być również niebanalnym rozwiązaniem w łazienkach. Dzięki niemu wnętrze staje się niezwykle eleganckie oraz nowoczesne. Styl zaliczany jest do stylów luksusowych, więc to idealna propozycja dla miłośników wysokiej jakości wyposażenia oraz wykończenia wnętrz. Dobór poszczególnych elementów powinien być dokładnie przemyślany i powinny być one do siebie dopasowane.

W stylu glamour możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Z pewnością sprawdzą się tutaj kryształowe, srebrne bądź złote dodatki. Warto mieć na uwadze, żeby zdecydować się na jeden rodzaj, gdyż ich większa ilość spowoduje aranżacyjny misz-masz.

Łazienka – inspiracje pochodzące z domu gwiazd

Szukając oryginalnej inspiracji warto zerknąć do domów gwiazd. W poszukiwaniu gwiazdorskiej aranżacji polecamy zajrzeć do social mediów, które pękają od ciekawych aranżacji we wnętrzach celebrytów.