Wyjątkowe dekoracje z organzy na każdą okazję

zwiewny materiał

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów i produktów przeznaczonych do dekorowania pomieszczeń i nie tylko. Jednym z nich, dającym naprawdę wiele możliwości jest organza do dekoracji. Jest to delikatny, zwiewny materiał, z którego można wykonać ozdoby sal weselnych oraz sal na inne okazje – chrzciny, urodziny czy jubileusze. Organza sprawdzi się także w wystroju pokojów dziecięcych czy stołów w jadalni. Ten wyjątkowy materiał doda uroku wielu pomieszczeniom.

Dekoracje z organzy można wykonać samodzielnie!

Przy użyciu organzy można wyczarować najróżniejsze dekoracje – wystarczy zakupić odpowiednią ilość materiału w wybranym kolorze i rozpocząć pracę. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Organza do dekoracji może posłużyć do wykonania ozdobnej kokardy, która ozdobi opakowanie prezentu. Ozdobna kokarda może być udekorowaniem stołu, krzeseł, karniszy, żyrandoli. Piękną ozdobą będą też kwiaty z organzy. Można stworzyć całą kompozycję w kształcie bukietu, łącząc ze sobą kokardę, kwiaty i luźno puszczając pasy z organzy. Wspaniałym pomysłem na drobną dekorację z organzy są woreczki zapachowe. Można je uszyć lub po prostu zawiązać sakiewkę przy użyciu ozdobnej wstążki. Do środka wsypujemy zapach do szafy.

Organza sprawdzi się w wielu pomieszczeniach

Organza do dekoracji może być wykorzystana do udekorowania stołu w jadalni i z takimi dekoracjami jest najczęściej kojarzona. Organza dekoracyjna różni się od tiulu tym, że jest bardziej delikatna, a dzięki temu plastyczna i łatwiej daje się formować w oczekiwany kształt. Przy zastosowaniu tego materiału można udekorować stół np. drapując pas organzy, co tworzy delikatną falę, na której można ustawić dekoracyjne talerze i szkło. Dla osób, które wolą prostsze dekoracje dobrym rozwiązaniem będzie rozłożenie pasa organzy na jednolitym obrusie. Z organzy można także zrobić ozdobną kokardę w oparciu krzesła. Efekt będzie ciekawy i subtelny.  Organza sprawdzi się nie tylko w jadalni. Będzie pięknie wyglądać w pokoju dziecięcym. Można zrobić z niej baldachim nad dziecięce łóżeczko, ozdobne kokardy do mebli lib przewiązania zasłon.

Organza może posłużyć do wykonania wielu dekoracji. Na stronach internetowych związanych z DIY można znaleźć sposoby jej wiązania, wycinania i układania. Warto popracować nad takimi wyjątkowymi ozdobami. Na pewno zachwycą one gości i sprawią, ze pomieszczenie będzie wyglądało wyjątkowo. Organza przyda się przy wielu okazjach i choć kojarzona jest ze ślubem i weselem może także udawać pajęczyny na halloween lub ozdabiać altanki i balkony. Pomysłów jest nieskoczenie wiele!