Biustonosze zapinane z przodu, czy z tyłu – jaki model wybrać?

model

Wybór właściwego biustonosza może wydawać się bardzo prosty. Jednak kupno tej części garderoby nie ogranicza się jedynie do wyboru prawidłowego rozmiaru miseczki i obwodu. Poza modelem należy zastanowić się, czy interesują nas biustonosze zapinane z przodu, czy z tyłu. Wiele kobiet uważa, że ta kwestia nie ma znaczenia, jednak wpływa ona znacząco na komfort noszenia. Zapięcie może się również jeszcze różnić w zależności od modelu biustonosza, który wybierzemy i wpływać też na jego estetykę. Jakie biustonosze wybrać? Podpowiadamy w tym artykule!

Biustonosze zapinane z przodu – zalety

Za zakupem biustonosza zapinanego z przodu przemawia wiele istotnych kwestii. Przede wszystkim wiele kobiet twierdzi, że są one dużo wygodniejsze w zakładaniu. Nie musimy się gimnastykować, ponieważ zapięcie znajduje się na środku klatki piersiowej. To szczególnie duże ułatwienie w przypadku modeli, które mają kilka rzędów zapięć. Dodatkowo bardziej ozdobne modele, często w miejscu zapięcia posiadają atrakcyjne tasiemki, kokardki, czy aplikacje z kryształków, które znacząco wpływają na wygląd bielizny. Taki biustonosz będzie też wyglądał dobrze do kreacji z odkrytymi plecami. Mimo że pasek będzie widoczny, będzie od gładki i może sprawiać wrażenie, jakby był elementem sukienki, czy bluzki. Wybór tego typu modeli jest tak szeroki, że każda kobieta z pewnością znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie.

Biustonosze zapinane z tyłu – dlaczego warto?

Pomimo rosnącej popularności biustonoszy bez zapięć, czy tych zapinanych lub wiązanych z przodu, to nadal klasyczne biustonosze zapinane z tyłu ciągle wiodą prym. Ciężko stwierdzić, czy to kwestia przyzwyczajenia, czy nadal znacznie większego wyboru modeli na rynku. Zazwyczaj piersi wyglądają w nich dużo lepiej, chociaż nie jest to regułą, ponieważ zależy to od ogólnej konstrukcji. Zasada dotyczy modeli sportowych, które, często zapinane z przodu tworzą efekt płaskiego biustu, natomiast z tyłu, dalej prezentują piersi korzystnie.

Biustonosze z zapięciem z tyłu znacznie lepiej podtrzymują duże piersi i pozwalają rozłożyć ich ciężar lepiej na ramiączkach. Styliści zauważają, że zapięcie z tyłu wygląda lepiej do gładkich bluzek, czy sukienek, ponieważ nie odznacza się one pod ubraniem z przodu. Ilość modeli dostępnych z zapięciem z tyłu również przeważa nad tymi z przodu. Sprawia to, że biustonosze zapinane z przodu są rzadziej wybierane niż te zapinane z tyłu.

Jak dobrać model dla siebie?

Dobór prawidłowego biustonosza najlepiej zostawić profesjonalistom. Idąc do salonu bielizny warto skorzystać więc z usług profesjonalnej braffiterki, natomiast kupując online, należy dokładnie zmierzyć swoje wymiary. Dobrze również posiadać różnorodne modele w swojej szafie, co pozwoli na dobranie ich optymalnie do wielu stylizacji. Biustonosze zapinane z przodu świetnie sprawdzą się w przezroczystych bluzkach lub kreacjach z odkrytymi plecami. Kobiety, które cenią sobie dobre podtrzymanie biustu, bez uwydatniania jego kształtów powinny zakupić przynajmniej jeden model tego typu biustonosza w typie sportowym. Świetnie też sprawdzi się po różnego rodzaju zabiegach. Biustonosze zapinane z tyłu natomiast to dobry wybór do codziennych stylizacji.