Czym się kierować przy wyborze kursu barberskiego?

Szkolenia barberskie są coraz popularniejsze, co związane jest z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów w tym zakresie. Jak jednak wybrać właściwe dla naszych potrzeb szkolenie?

Ogólne zasady

Szkolenie powinno trwać co najmniej 160 godzin. Nauka nie powinna być wydłużona. Najlepiej, aby trwała 20 dni po 8 godzin dziennie. Sam kurs powinien zostać podzielony na dwie części. Teoretyczna to nauka podstaw fryzjerstwa i filozofii barberingu. W praktycznej uczestnik szkolenia musi przećwiczyć swoje umiejętności na 40 modelach. Grupy nie mogą być większe niż 7-osobowe i powinna w nich panować luźna atmosfera.

Zostań modelem w Warszawskiej Szkole Barberingu! Sprawdź

Instruktorzy i praktyka

Przed zapisaniem się do szkoły fryzjerskiej warto wybrać się na wycieczkę i zadać wiele pytań. Chcesz mieć pewność, że instruktorzy mają doświadczenie we wszystkich rodzajach męskich stylów. Chcesz również upewnić się, że liczba grup jest na tyle mała, abyś mógł uzyskać mnóstwo spersonalizowanych instrukcji. Jedynym sposobem na nauczenia się cięć jest strzyżenie. Kiedy znajdziesz się na szkoleniu, powinieneś zacząć wykorzystywać swoje nowe umiejętności do pracy, przyjmując prawdziwych klientów. Zapewni to nie tylko wygodę podczas cięcia maszynkami, ale może także pomóc w opanowaniu umiejętności komunikacji i obsługi klienta.

Zobacz także: http://bempire.pl/jak-powinien-wygladac-kurs-barberingu/

Czego oczekujemy?

Szkoła fryzjerska może obejmować kilka obszarów działalności: nauczanie tego rzemiosła od zera, zaawansowane szkolenie dla mistrzów salonów, szkolenie w specjalnych programach w postaci oddzielnych kursów dla doświadczonych fryzjerów (na przykład na temat „Fryzury ślubne”, „Kolorystyka”, „Laminacja” ), a także prowadzenie jednodniowych szkoleń z różnych dziedzin fryzjerstwa. Jeśli chcesz uzyskać jak najwyższy dochód, najlepiej odkryć wszystkie te obszary. Takie podejście zapewni nie tylko większy dochód, ale także poszerzy krąg klientów, którzy zamierzają przejść szkolenie. Sprawdź też jak wygląda miejsce, w którym będzie się uczyć. Sala zajęć powinna być przestronna i jasna, o powierzchni na przykład około 100 m². Ta przestrzeń wystarcza, aby pomieścić grupę uczniów od 8 do 10 osób. Wybierając pokój na zajęcia, zwróć uwagę na jego lokalizację. Najlepiej, jeśli w pobliżu znajduje się przystanek transportu publicznego i mały parking na kilka samochodów. W takim przypadku uczniowie będą mieli wygodny dostęp do zajęć.
Materiały eksploatacyjne będą wymagały różnych farb, musów, lakierów. Każdy uczeń samodzielnie nabywa niezbędne narzędzia do zajęć. Często w celu uzyskania dodatkowego źródła dochodu szkoły fryzjerskie otwierają własny sklep, w którym uczniowie mogą kupić wszystko, czego potrzebują na zajęcia. Jednocześnie uczniowie otrzymują zniżki.

Podejście nauczycieli powinno być bardzo odpowiedzialne. Główną cechą nauczyciela jest umiejętność przekazywania wiedzy i umiejętności uczniom w zrozumiały i przystępny sposób. Dobrze jest, jeśli nauczyciel będzie zwycięzcą różnych konkursów fryzjerskich, będzie miał tytuły i nagrody – zapewni to szkole dodatkowe przewagi konkurencyjne nad innymi instytucjami.

Szukasz odpowiedniego szkolenia dla siebie? Odwiedź: https://szkolabarberska.pl/