Jak uniknąć bałaganu w trakcie przeprowadzki?

przeprowadzka

Przeprowadzka w taki sposób, by uniknąć bałaganu, jest stosunkowo trudnym zadaniem do wykonania, jednak można to zrobić, stosując się do kilku prostych zasad. Pomoże w tym między innymi jej odpowiednie zaplanowanie, segregacja i sumienne pakowanie wszystkich przedmiotów. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku dużych firm i archiwów, kiedy konieczne jest zachowanie określonej kolejności ustawienia poszczególnych rzeczy. Dowiedz się, jak zachować porządek w czasie przeprowadzki.

Planowanie i organizacja przeprowadzki

Dokładne planowanie i organizacja przeprowadzki to podstawa. Nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, ponieważ wówczas szybko pojawi się chaos. Za przygotowania do przeniesienia się lepiej zabrać się odpowiednio wcześniej – sprawdzić, co należy wyrzucić, a co zabrać. Jest to świetny moment na zdecydowanie czy skorzystamy z pomocy, jaką może udzielić przykładowo  Global Servis. Podjęcie współpracy z profesjonalistami w zakresie przeprowadzek sprawi, że cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i bez zbędnych trudności. Firmy przeprowadzkowe najczęściej zapewniają również akcesoria zabezpieczające oraz pomoc we wnoszeniu i rozpakowywaniu.

Odpowiednia segregacja, pakowanie i oznaczanie kartonów

Do sprawnego przeprowadzenia się konieczne jest również posegregowanie rzeczy w kategorie oraz ich dokładne opisanie. Dzięki temu będzie wiadomo, z czym obchodzić się delikatnie oraz gdzie znajdują się określone przedmioty. Wtedy łatwiejsza będzie również ich identyfikacja i późniejsze rozpakowywanie. Wszystkie kartony należy zabezpieczyć, oklejając je taśmą z każdej strony. Najcięższe przedmioty można przewozić w drewnianych czy plastikowych skrzynkach, natomiast najdelikatniejsze warto umieszczać w piankowych lub papierowych wypełnieniach, chroniących przed uszkodzeniem.

Organizacja przestrzeni biurowej oraz domowej w nowym miejscu

Przed przeniesieniem rzeczy z jednego miejsca w drugie, trzeba należycie przygotować nową przestrzeń. Konieczne jest jej posprzątanie, wydzielenie sfer składowania, rozpakowywania i układania. Te kroki są ważne szczególnie w przeprowadzkach takich jak przenoszenie archiwum. Wówczas istotna jest nawet kolejność wnoszenia poszczególnych kartonów i ich układanie, ponieważ nierzadko posegregowane dokumenty muszą być ustawione w kolejności chronologicznej lub alfabetycznej. Warto wtedy zaopatrzyć się również w pojemniki na dokumenty, które zapobiegną ich pognieceniu czy zabrudzeniu.