Jaki olejek do brody wybrać? Przewodnik dla początkujących

olejek do brody

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z pielęgnacją i zapuszczaniem brody jest oczywiście zakup odpowiednich kosmetyków, które pomogą jej rosnąć. Na samym początku trudno jest jednak zdecydować się na to, jaki szampon, czy też jaki olejek do brody wybrać. Na szczęście sprawa jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać. Oto poradnik, który pomoże początkującym wybrać dobry olejek do brody oraz inne kosmetyki. 

Olejek do brody — jakie jeszcze kosmetyki są przydatne?

Zanim jeszcze zajmiemy się tym, który olejek do brody będzie najlepszy warto przez chwilę zająć się kosmetykami oraz akcesoriami, które są nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne do dobrej pielęgnacji zarostu. Ich zakup pozwoli na rozpoczęcie swojej przygody z pielęgnacją zarostu i wyhodowanie pierwszej, schludnej oraz zadbanej brody.

Na start trzeba przede wszystkim zainwestować w dobry szampon do brody. W trakcie pielęgnacji jedną z najważniejszych części jest bowiem regularne mycie zarostu, dzięki czemu jest on wolny od zanieczyszczeń, podobnie jak skóra, która dzięki temu może lepiej oddychać i jest bardziej jędrna i nawilżona. Aby jednak osiągnąć taki efekt, trzeba wybrać szampon przeznaczony specjalnie do mycia brody.

Poza szamponem trzeba też zainwestować w wysokiej jakości szczotkę z naturalnego włosia. Na szczęście nie powinna ona stanowić większego wydatku, a jest naprawdę ważna, gdyż regularne szczotkowanie brody pozwala usunąć martwy naskórek z nasady włosów. 

Ostatnia ważna rzecz, to jakikolwiek kosmetyk do stylizowania brody. Jednym z najskuteczniejszych jest zawsze wosk do brody, który został wyprodukowany z wysoką zawartością wosku pszczelego. Ma on jednak pewną wadę, gdyż wymaga lekkiego podgrzania, by można było go użyć. 

Jaki olejek do brody wybrać?

Pora nareszcie odpowiedzieć na pytanie, jaki olejek do brody wybrać. Jest ona dość prosta. Najlepszy olejek to taki, który jest bowiem dopasowany do posiadanych włosów tworzących zarost, a także skóry na brodzie. Z tego powodu osoby, które mają skórę dość suchą, powinny stawiać przede wszystkim na olejki jak najbardziej nawilżające. Dzięki nim można bowiem ochronić się przed nieprzyjemnymi podrażnieniami. 

W wypadku mężczyzn, którzy mają problem z gęstością zarostu, najlepiej sprawdzi się z kolei inny kosmetyk. Mowa tu o olejku do brody, który powstał na bazie olejku rycynowego. Wspomaga on wzrost zarostu, a także znacząco go zagęszcza, dzięki czemu można pozbyć się wielu nieestetycznie wyglądających przerw w zaroście, które obniżają też pewność siebie.