Kamień na kominek – jak wybrać najlepszy?

kominek

Kominki wyglądają bardzo efektownie i oryginalnie, gdyż nie są już standardowym wyposażeniem wnętrza. Mogą być wykonane z cegieł bądź kamienia, są też modele żeliwne. Decydując się na kamień, trzeba jeszcze zastanowić się nad jego rodzajem. Niesie to ze sobą walory estetyczne i różną funkcjonalność.

Duży wybór kominków – kamieniarz w Świętochłowicach

Istotną kwestią wydaje się być kamień na kominek – od tego zależy wygląd kominka i jego możliwości grzewcze. Obecnie większość kominków kamiennych wykonywana jest z naturalnego kamienia o surowym lub bądź przeciwnie, eleganckim charakterze. Dobrze jest obejrzeć poszczególne modele, a następnie zdecydować się na najlepszy.

Ciekawą propozycję stanowią kominki marmurowe. Ten kamień zdaje się mieć w sobie sporą dozę szlachetności. Może kojarzyć się z luksusem, przepychem. Sprawdzi się w dużych wnętrzach takich jak salon, jadalnia, przestronna kuchnia. Jasny kolor dobrze komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami i optycznie dodaje blasku.

Efektowne i funkcjonalne kominki z kamienia

Wybór dobrze prezentującego się, funkcjonalnego kominka ułatwia dostęp do katalogów produktów. Stojące na wysokim poziomie kamieniarstwo w Lesznie to wyznacznik jakości poszczególnych modeli. Większość charakteryzuje estetyczne wzornictwo i możliwość użycia jako źródło ciepła w mieszkaniu.

Kamień na kominek ma spore znaczenie, jeśli chodzi o uzyskiwanie wrażenia przytulności i faktyczną moc grzewczą. Niektóre kamienie naturalne – np. marmur – nie nagrzewają się szybko i jeśli kominek nie będzie intensywnie płoną, nie zapewnią dużo ciepła.

Do czego pasują kominki marmurowe?

Estetycznie wykończone kominki z kamienia naturalnego mogą dobrze komponować się z innymi rozwiązaniami z kamienia. W niektórych wnętrzach sprawdzi się połączenie ich z kaflami lub blatami kamiennymi. Stosowane są też kamienne parapety albo podłogi w całości pokryte płytkami z kamienia.

Podsumowując, warto zdecydować się na kominek z kamienia, jeśli takie rozwiązanie będzie odpowiednie do stylu dominującego we wnętrzu. Kominek można umieścić w kuchni, salonie lub gabinecie.