Pranie dywanów na wskroś – o czym mowa w praktyce?

usluga prania dywanow

Każda osoba, która posiada w swoim domu dywan doskonale wie jak uciążliwe potrafi być utrzymanie go w czystości. Dlatego należy je regularnie prać. Najskuteczniejsza tego metoda to tak zwane pranie dywanów na wskroś, które jest oferowane przez firmy wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz posiadające odpowiednią wiedzę.

Gdzie znaleźć firmę oferującą pranie dywanów na wskroś?

Chcąc znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje pranie dywanów na wskroś w Warszawie najlepiej będzie wykorzystać w tym celu przeglądarkę internetową. Wystarczy wpisać tam odpowiednie hasło i w ten sposób można znaleźć całe mnóstwo przeróżnych firm zajmujących się praniem dywanów.

Bardzo ważne jest jednak by wybrać dobrą firmę oferującą czyszczenie dywanów w Warszawie. Korzystając z usług odpowiednich specjalistów można bowiem liczyć na to, że dywan zostanie wyprany dokładnie i efekt będzie w pełni zadowalający, a także utrzyma się naprawdę długo.

Na czym polega pranie dywanów na wskroś?

Usługa taka jak pranie dywanów na wskroś to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyczyszczenie dywanu. Składa się ona z kilku etapów, spośród których pierwszym jest zawsze mechaniczne wytrzepanie dywanu w celu usunięcia z niego zabrudzeń nierozpuszczalnych, a przede wszystkim takich rzeczy jak sierść, włosy, piasek czy też kurz.

Gdy dywan zostanie porządnie wytrzepany trafia do wstępnego prania, czyli jest namaczany za pomocą środka piorącego, który został dobrany do rodzaju dywanu. W tym płynie piorącym dywan jest namaczany od 15 minut do nawet kilku godzin. Następnie pora na właściwe pranie na wskroś, czyli dokładne szczotkowanie dywanu z obu stron do momentu usunięcia wszystkich zabrudzeń.

Po tym jak dywan zostanie dokładnie wyszczotkowany wszelkie resztki środków chemicznych są wypłukiwane za pomocą wody pod ciśnieniem. Następnie dywan musi zostać wysuszony i w tym celu trafia do specjalnej wirówki przeznaczonej do dywanów, która osiąga około 1100 obrotów. Po tym jest jeszcze suszony przez 4 do 12 godzin i może już trafić do klienta.