Miejsce do wypoczynku, w którym zrealizujesz bon turystyczny

Bon turystyczny jest formą dofinansowania dla rodzin, które posiadają przynajmniej jedno dziecko poniżej 18 roku życia. Jeśli na utrzymaniu rodziców pozostają starsze pociechy, otrzymanie takiego benefitu jest już niemożliwe. Bonu turystyczne wykorzystywane są niemal w większości obiektów noclegowych w całej Polsce. Czy, jadąc nad Jezioro Czorsztyńskie, również można znaleźć taki hotel, który realizuje bony? 

Jak zrealizować bon turystyczny?

Realizacja bonu turystycznego nie jest trudna. Wymaga kooperacji gości oraz pracowników obiektu noclegowego. Na początku turyści muszą zarejestrować się do indywidualnego konta PUE w ZUS. Tam należy aktywować Polski Bon Turystyczny. Niemal natychmiast na, przypisanym do konta, numerze telefonu powinien pojawić się SMS z 16-cyfrowym kodem, który będzie właśnie bonem. Przed rezerwacją miejsca noclegowego należy koniecznie poinformować o tym, że część rozliczenia zostanie przeprowadzona za pośrednictwem bonu.

Kolejna część transakcji odbywa się już w hotelu. Przy pobieraniu płatności na miejscu recepcjonista powinien poprosić o podanie otrzymanego w SMS-ie kodu oraz kwoty, jaka ma być pokryta za jego pośrednictwem. Pracownik hotelu wprowadzi we własnej aplikacji ZUS ów kod, po czym na numer telefonu gości zostanie przysłany kod PIN, który należy podać recepcjoniście. Pracownik potwierdzi dokonanie transakcji lub poprosi o jej powtórzenie, jeśli pierwsza próba będzie nieudana.

Zasady realizacji bonu

Rodziny muszą pamiętać o jednej zasadzie – z bonu turystycznego można skorzystać wyłącznie podczas takiego pobytu, w którym uczestniczy dziecko, na które wydano bon. W przypadku podróży bez malucha nie mają oni możliwości płatności przy pomocy bonu.

Gdzie można zrealizować bon turystyczny?

Z bonów turystycznych korzysta wiele obiektów noclegowych, zlokalizowanych niemal we wszystkich rejonach Polski. Jednym z nich jest trzygwiazdkowy Hotel Pod Wulkanem w Kluszkowcach, zlokalizowany w pobliżu malowniczego Jeziora Czorsztyńskiego, na Pieninach. Goście mają do dyspozycji pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe, czteroosobowe oraz pięcioosobowe – każda rodzina lub grupa przyjaciół powinna znaleźć coś dla siebie. Wszystkie pokoje utrzymane są w jasnej tonacji, wyposażone w wygodne łóżka, telewizory, telefony, funkcjonalne łazienki z podstawowymi akcesoriami toaletowymi. Jeśli ktoś natomiast marzy o noclegach nad Jeziorem Czorsztyńskim (zlokalizowane niemal nad Jeziorem Czorsztyńskim), może skorzystać z oferty domków góralskich (hotel udostępnia dwa).