Nauka jazdy przez internet – czy to możliwe?

prawo jazdy

Decyzja o rozpoczęciu kursu na prawo jazdy wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności i zdania egzaminów. Aby stać się dobrym kierowcą, trzeba przede wszystkim zgłębić wiedzę z obszaru zasad ruchu drogowego. W tym celu organizowane są zajęcia teoretyczne, na których kursanci poznają wiele nowych zagadnień. Dowiedz się, czy taki kurs można odbyć online.

Dlaczego warto odbyć kurs prawa jazdy online?

Od 1 stycznia 2015 roku kursanci mają możliwość odbywania kursu teoretycznego  w formie e-learningu. To wygodne rozwiązanie np. gdy mieszkają oni w małej miejscowości, w której nie funkcjonuje żadna szkoła jazdy, a dojazd do innego miasta byłby kłopotliwy. To również dobry sposób na samodzielną naukę w przypadku braku czasu lub chwilowych problemów ze zdrowiem. Warto przy tym pamiętać, że zajęcia praktyczne, z uwagi na swój charakter, nadal odbywają się w tradycyjnej formie.

Nauka zdalna odbywa się w tym przypadku za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Kursant otrzymuje do niej indywidualny login i hasło, dzięki którym rejestruje się na swoje konto. Jego postępy w nauce są monitorowane przez prowadzącego, dzięki czemu na bieżąco korygowane są ewentualne błędy i wyjaśniane wszelkie wątpliwości. Dzięki takim zajęciom można wziąć udział w zajęciach np. na prawo jazdy kategorii A w Krakowie.

Charakterystyka elektronicznego kursu na prawo jazdy

Kurs online nie różni się niczym od tego przeprowadzanego w sposób tradycyjny. Jak podkreślają specjaliści jednego z OSK Kraków, porusza się na nim te same zagadnienia i uczy tych samych zasad. Są to konkretne wykłady i ćwiczenia, realizowane pod nadzorem ośrodka szkolenia kierowców. Nauka ta jest wygodniejsza, gdyż odbywa się w zaciszu własnego domu. Kursanci otrzymują dostęp do wszystkich niezbędnych materiałów szkoleniowych, przedstawianych w wygodnej dla nich formie. Są to np. prezentacje, filmy i grafiki, dostępne z każdego miejsca i o każdej porze. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu.

Kurs online jest rozwiązaniem umożliwiającym uczenie się własnym trybem. To może wpływać na poczucie komfortu psychicznego, ważnego dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu końcowego. Jedynie zajęcia z ratownictwa medycznego i lekcje jazdy, z uwagi na swoją specyfikę, wymagają zachowania formy tradycyjnej.