Rodzaje ubezpieczeń dla osób indywidualnych

Nigdy nie wiadomo co nas spotka danego dnia. Nie ma ubezpieczenia, które jest w stanie ochronić nas przed każdym nieszczęśliwym zdarzeniem. Jednak może ono dać nam większe poczucie bezpieczeństwa. W ciężkich sytuacjach ubezpieczenie stwarza pewien rodzaj asekuracji finansowej. Warto więc zainwestować w ubezpieczenie dla osób indywidualnych. Poniższy artykuł przybliża rodzaje polis, jakie oferują firmy ubezpieczeniowe.

Główny podział ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń wyróżnia dwa główne rodzaje ubezpieczeń, kierowanych do klienta indywidualnego:

  • ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie majątkowe i osobowe.

Ubezpieczenia na życie gwarantują zabezpieczenie finansowe w razie uczestnictwa w nieprzewidzianych wydarzeniach. Nasz rozmówca, agent ubezpieczeniowy w Poznańskim Banku Spółdzielczym, precyzuje, że są to polisy, z których odszkodowanie wypłacane jest w momencie śmierci jednego z członków rodziny. Dodatkowo osoby objęte ubezpieczeniem zostają zabezpieczone finansowo na wypadek zdarzeń powodujących całkowitą niezdolność do pracy (osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich).

Ubezpieczenia majątkowe i osobowe zapewniają ochronę osobie ubezpieczonej. Polisa przede wszystkim dotyczy troski o zdrowie. W tej grupie ubezpieczeń można wymienić ubezpieczenia chorobowe, wypadkowe, od odpowiedzialności cywilnej, a także ubezpieczenia mienia.

Ubezpieczenia zdrowotne

Zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. W związku z czym nie dziwi fakt, że ubezpieczenia zdrowotne interesują szerokie grono odbiorców. To właśnie one dają nam gwarancję szybszego kontaktu z lekarzem. Ubezpieczyciel wypłaca kwoty na świadczenia medyczne, obejmujące diagnostykę, zabiegi oraz badania. Zasięg takiej polisy jest zależny od proponowanej oferty. Większa składka gwarantuje nam lepszą jakość proponowanych świadczeń.

Ubezpieczenia obejmujące ochronę domu, mieszkania lub samochodu

Zabezpieczenie naszego mienia staje się dla nas podstawowym priorytetem zaraz po zdrowiu. Nic więc dziwnego, że majątkowe ubezpieczenia dla osób indywidualnych cieszą się większym uznaniem niż wcześniej. Każdemu zależy na tym, aby jego majątek był bezpieczny. Najczęściej jednak nie mamy wpływu na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które skutkują zalaniem mieszkania, pożarem lub włamaniem. Dlatego warto zainwestować w ubezpieczenie nieruchomości i samochodu. Będzie ono chronić przed przykrymi konsekwencjami nieoczekiwanych zdarzeń.

Jak widać, ubezpieczenia są niezwykle istotne w naszym życiu. Dają poczucie większego bezpieczeństwa. Są skuteczną formą ochrony zdrowia oraz majątku, na który ciężko pracujemy, aby osiągnąć lepszą i spokojną przyszłość.