Mała i funkcjonalna kanapa do mieszkania – co kupić?

Wybór kanapy do pomieszczenia o ograniczonej powierzchni może być nie lada wyzwaniem. Gdy również chcesz zdecydować się na taki mebel, sprawdź porady, dzięki którym dobierzesz go bez trudności!

Małe kanapy – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Do małych wnętrz najczęściej kupowane są kanapy 2-osobowe, ale wtedy, gdy pozwala na to dostępna przestrzeń, można także zdecydować się na zakupienie kanapy dla 3 osób.

Wybierając kanapę do niewielkiego wnętrza, w pierwszej kolejności trzeba wziąć w dłoń miarę i wymierzyć miejsce, w którym ma znaleźć się mebel. Na tej podstawie można wybrać odpowiedni rodzaj kanapy i dzięki temu uniknąć sytuacji, gdy będzie ona za mała albo za duża.

Trzeba pamiętać o tym, że kanapa nie powinna być dosunięta maksymalnie do ściany albo do mebli czy grzejnika. Może spowodować to zaburzenie cyrkulacji powietrza, a tym samym przyczyniać się do pojawiania wilgoci i pleśni.

Gdy kupuje się kanapy w internecie, warto zawsze zwrócić uwagę na ich wymiary. W przypadku zakupów stacjonarnych również bardzo często można sprawdzić je na etykietach dodawanych do mebli.

Modna kanapa w małym rozmiarze – jaki wzór wybrać?

Przy wyborze kanapy warto zwrócić uwagę na jej stylistykę, aby dzięki temu wpisywała się w aranżację wnętrza i odpowiadała również gustowi użytkownika.

Obecnie bardzo popularne są małe kanapy w stylu glamour, które wykończone są za pomocą miękkich i przytulnych tkanin aksamitnych – welurowych. Wśród najpopularniejszych kolorów znajdują się między innymi beżowy, jasnoszary, granatowy, szmaragdowy.

Nadal bardzo popularnym wyborem są kanapy w kolorze szarym oraz beżowym, które mają uniwersalne zastosowanie i świetnie wyglądają w wielu aranżacjach – nowoczesnych, tradycyjnych.

Rozkładana kanapa do mieszkania – przydatna za dnia i w nocy

Aby korzystanie z kanapy w małym mieszkaniu było jeszcze wygodniejsze, warto zdecydować się na model z funkcją spania. Nawet kanapa rozkładana 2 osobowa może zapewnić komfortowy sen dla dwóch osób jednocześnie i dzięki temu spełniać również rolę łóżka.

Wybierając rozkładaną kanapę, warto uwzględnić wymiary mebla nie tylko przed rozłożeniem, ale również po jego rozłożeniu. Duże znaczenie ma wtedy również wymiar miejsca do spania.

Ponadto warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonana jest kanapa, aby korzystać z niej wygodnie. Powinna mieć ona również łatwy w obsłudze system rozkładania. Ponadto warto zwrócić uwagę na obecność wewnętrznego pojemnika – można w nim łatwo przechowywać pościel wtedy, gdy kanapa nie jest używana jako łóżko.